Sixth Form Synoptic Essay Plans Ergebnis Je Aktie Beispiel Essay Essay Felicitation Speech Sample Download What Is Count To Infinity Problem Explain Through An Example Of Essay Essay On Belonging Strictly Ballroom Tips To Write Essay In English

YURTDIŞI TATİLİNE 2000 EURO PARA CEZASI

 YURTDIŞI TATİLİNE 2000 EURO PARA CEZASI

İrlanda Hükümeti, Covid 19 virüsünün yayılımı kontrol altına almak için uygulanan tedbirleri arttırmaya devam ediyor.  Hükümet, son olarak zaruri sebepler dışında yurtdışına çıkanlara 2000 euro para cezası uygulanması kararı aldı. Daha önce 500 euro ceza uygulanıyordu.

Irish Independent Gazetesi’nde yer alan habere göre, İrlanda Hükümeti Covid-19’un 3. dalgasını kontrol altına almak için mevcut tedbirleri arttırmayı planlıyor. Bu kapsamda, zaruri sebepler haricinde yurtdışına sehayatine çıkanlara uygulanan ceza kişi 500 euro’dan 2000 euro’ya çıkarılıyor. Hükümet, kişi başı 2000 euro para cezası ile İrlandalıların yurtdışı tatiline çıkmalarını durdurmayı hedefliyor. İrlanda Polisi (Garda), Dublin Havalimanı’nda kontrol noktaları oluşturacak ve yurtdışı seyehatine çıkmayı planlayanları gerekçelerini denetleyebilecek.

İrlanda’da,2021 yılının başından itibaren ulusal karantina (level 5) uygulanıyor. Bu kapsamda, ülkeye giriş çıkışlar büyük ölçüde durdurulmuş durumda. Aynı zamanda eczaneler ve marketler haricindeki tüm işletmeler kapalı. Eğitim ise geçen yıldan beri online olarak devam ediyor.

Kaynak:

https://www.independent.ie/news/fines-for-non-essential-travel-abroad-to-increase-to-2000-40075139.html

yasir baba

Related post