Essay On Challenges Of Unemployment In Nigeria Formal Language Essay Examples Problem Solution Essay Thesis My Hand After Writing An Essay X-ray Clipart William Robinsons Controversial Photo Essay A Short Essay On My School

BREXIT’TE BİR ADIM DAHA GEÇİLDİ

 BREXIT’TE BİR ADIM DAHA GEÇİLDİ

BREXIT olarak bilinen Birleşik Krallık’ın Avrupa Birliği’nde ayrılma sürecinde ticari ve sınır güvenlikleri konusunda anlaşmaya varılması için önemli bir daha tamamlanmış oldu.

***

Avrupa Birliği ülkeleri, Birleşik Krallık’ın (İngiltere) birlikten ayrılmasının ardından ticaret ve sınır güvenlikleri konusunda uzun müzakereler sonucu varılan anlaşmayı oy birliğiyle onayladı. Birleşik Krallık parlamentosu ise anlaşmayı görüşüp oylamak için 30 Aralık 2020 tarihinde toplanacak.

1246 sayfadan oluşan anlaşma Birleşik Krallık ile Avrupa Birliği ülkeleri arasındaki sınır güvenliği ve ticari konularını içeriyor.

Anlaşma İrlanda için ayrı bir önem taşıyor. Birleşik Krallık’ın AB’den ayrılmasının ardından İrlanda Cumhuriyeti ile Kuzey İrlanda arasındaki sınır aynı zamanda AB ile Birleşik Krallık arasındaki tek karasal sınır olacak.

Özellikle İrlanda Cumhuriyeti ile Kuzey İrlanda arasında yoğun ticari ilişkilerin olması anlaşmayı her iki taraf için hayati kılıyor.

Detayları medyaya yansımaya başlayan anlaşmaya göre, İrlanda ile Birleşik Krallık arasındaki ticari ilişkilerde gümrük vergisi uygulanmayacak.

 

İlgili Kaynaklar:

https://www.businesspost.ie/eu/nightmare-of-no-deal-brexit-averted-on-the-night-before-christmas-d6baf78e

https://www.irishtimes.com/news/world/brexit/brexit-the-facts

yasir baba

Related post